Monitoring wizyjny (CCTV)

Monitoring wizyjny

Monitoring wizyjny to system dający najlepsze informacje na temat stanu chronionego obiektu. Zastosowanie zaawansowanych technik analizy i przetwarzania obrazu pozwala nie tylko na podgląd “na żywo” i rejestrację obrazu. Wykorzystując odpowiednie algorytmy, system może dawać informacje o naruszeniu ustalonej strefy, przekroczeniu wirtualnej czerwonej linii, odczytywać numery rejestracyjne pojazdów lub rozpoznawać i identyfikować twarze. Do każdego ze zdarzeń można przypisać alarmy lub uruchomienie wymaganej reakcji.

Jak to działa ?

Budowa systemu monitoringu jest prosta i można ją opisać schematem: stanowisko oglądowe – serwer z rejestratorem – switch dostępowy – kamery. Oczywiście ten schemat dla każdego obiektu będzie wyglądał inaczej i różnił się zarówno ilością kamer, urządzeń dostępowych, jak i wielkością serwera. Dla obiektów rozproszonych lub liniowych przekazywanie danych pomiędzy poszczególnymi obiektami odbywa się światłowodami. Instalacje telekomunikacyjne

Oferujemy

Projektujemy monitoring wizyjny w oparciu o najnowocześniejsze dostępne na rynku urządzenia i połączone doświadczenia nasze i naszych dostawców. Szczególną uwagę zwracamy na optymalny dobór samych kamer i ich lokalizację. Przedstawiamy również koncepcję analityki obrazu, która jest dostosowana do potrzeb obiektu i daje informacje zapewniające jego bezpieczeństwo. W obiektach rozproszonych i liniowych (energetyka, kolej) projekt jest. rozszerzony o sieć transmisji (patrz telekomunikacja), zapewniającą połączenie odległych obiektów.

Współpraca z ABPS Projekt

Chcesz podjąć z nami współpracę? Szukasz projektanta zaawansowanych systemów z dziedziny pożarnictwa i bezpieczeństwa? Potrzebuje projektu z dziedziny telekomunikacji? Napisz do nas, odezwiemy się do Ciebie!