Instalacje telekomunikacyjne

Znaczenie telekomunikacji

Telekomunikacja to dziedzina, która rozwija się od lat w ogromnym tempie. Od miedzianych łączy na jednej parze zestawianych na ręcznych centralach pod koniec XIX w. do rozwiązań światłowodowych, satelitarnych i sieciowych obecnie. Jednocześnie telekomunikacja stała się podstawą do wymiany informacji nie tylko pomiędzy ludźmi, ale również pomiędzy systemami, urządzeniami czy pojazdami. Aby informacje można było wykorzystać, musi ona spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi być prawdziwa. W telekomunikacji o tym decyduje źródło informacji i pewność, że pochodzi ona dokładnie z tego miejsca, z którego się jej spodziewamy. Odpowiedzialne za to są adresy IP oraz inne niepowtarzalne oznaczenia urządzeń. Informacja możliwa do wykorzystania musi posiadać przyswajalną formę. Dzisiaj odpowiadają za to różne protokoły komunikacji, zapewniające przekazywanie danych w sieci. Aby wykorzystać informację do obsługi systemów bezpieczeństwa, musi być ona pewna. Oznacza to, że zawsze będziemy mieli dostęp do tej informacji, nawet w przypadku awarii lub występowania zakłóceń.

Infrastruktura

W rozbudowanych instalacjach teletechnicznych poza liniami kablowymi konieczne jest zastosowanie urządzeń agregujących ruch, dających dostęp do odpowiednich sygnałów wybranym grupom użytkowników lub rejestrujących sygnały np. z kamer. Urządzenia te umieszczamy w kontenerach teletechnicznych, szafach zewnętrznych lub w specjalnie do tego przeznaczonych pomieszczeniach.

Nieodzownym elementem instalacji w dzisiejszych czasach są światłowody. Są to przewody, dzięki którym możemy przesyłać dane na duże odległości dzięki ich specyficznej budowie oraz właściwościach. Używamy ich w obiektach o charakterze rozproszonym, oddalonych od siebie na wiele kilometrów, oraz budynkach gdzie wymagany jest pewny i szybki przepływ danych.

Nasze usługi

Projektujemy instalacje teletechniczne wszędzie tam, gdzie skuteczne przekazywanie informacji jest gwarancją bezpieczeństwa. Najczęściej są to światłowodowe i tradycyjne sieci na kolei, w obiektach przemysłowych lub energetycznych. Są one odpowiedzialne za ruch kolejowy lub nadzorowanie czy też sterowanie procesami przemysłowymi. Składają się na to:

  • kanalizacja kablowa
  • linie światłowodowe
  • linie miedziane
  • szafy zewnętrzne
  • kontenery telekomunikacyjne
  • wyposażenie pomieszczeń telekomunikacji w budynkach
  • szafy z wyposażeniem (krosownice, przełączniki, routery, UPS, panel zasilania itp.)
  • systemy wizualizacji
  • instalacje niskoprądowe (SSP, SSWiN, CCTV, SOT)

Współpraca z ABPS Projekt

Chcesz podjąć z nami współpracę? Szukasz projektanta zaawansowanych systemów z dziedziny pożarnictwa i bezpieczeństwa? Potrzebuje projektu z dziedziny telekomunikacji? Napisz do nas, odezwiemy się do Ciebie!