System ochrony technicznej (SOT)

SOT - pełny wymiar bezpieczeństwa

System Ochrony Technicznej buduje się poprzez połączenie kilku systemów związanych z bezpieczeństwem obiektu. Przeznaczeniem SOT jest kompleksowa ochrona dużych obiektów przemysłowych lub energetycznych, gdzie kontrolowany jest ruch ludzi i pojazdów a procedury bezpieczeństwa stawiają wysokie wymagania dla kontroli dostępu. Najczęściej SOT składa się z Ochrony Obwodowej, Kontroli Dostępu, Monitoringu Wizyjnego z zaawansowaną analizą obrazu (w tym termowizją), SSWiN i Systemów Sygnalizacji Pożaru (w tym Stałymi Urządzeniami Gaśniczymi).

Przykład

Za górami i lasami, na środku pola stoi stacja energetyczna. Zajmuje teren 2 ha, na którym stoją liczne transformatory, dławiki, pola rozdzielcze i wiele innych urządzeń pod wysokim napięciem. Do tego niewielki budynek z nieliczną załogą. Obiekt jest jednym z kluczowych elementów krajowej sieci energetycznej. System kamer kontroluje, czy ktoś zbliża się do ogrodzenia. Podjechał pojazd – zidentyfikowano nr rejestracyjny, jako służbowy – można otworzyć bramę wjazdową. Kamera zarejestrowała ruch przy ogrodzeniu. Identyfikacja – sarenka. Ogrodzenie wykryło w tym miejscu próbę forsowania. Nie uruchamiamy alarmu, to tylko sarna. Kamery wykryły ruch w strefie furtki od strony lasu. Człowiek. Identyfikacja twarzy – pracownik, brak alarmu. Wpisuje na klawiaturze prawidłowy kod do wejścia – bramka otwarta. Pracownik na terenie stacji – bramka zamknięta. SOT czuwa.

Oferujemy

Projektujemy kompleksowe rozwiązania w ramach Systemów Ochrony Technicznej. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu każdej z instalacji wchodzącej w skład SOT a nasz zespół projektowy posiada uprawnienia Polskiej Izby Systemów Alarmowych. Dobór rozwiązań dostosowujemy do lokalnych warunków i wytycznych obowiązujących w danym obiekcie.

Współpraca z ABPS Projekt

Chcesz podjąć z nami współpracę? Szukasz projektanta zaawansowanych systemów z dziedziny pożarnictwa i bezpieczeństwa? Potrzebuje projektu z dziedziny telekomunikacji? Napisz do nas, odezwiemy się do Ciebie!